prosinec 18 22

Brněnské vánoce

Letošní rok program na Náměstí Svobody probíhal opět celý prosinec a byl opravdu pestrý. Střídala se tady řada krásných vystoupení a hudebních i tanečních skupin a My se také toho všeho mohli účastnit. Dne 22. 12. 2018 přišla naše chvíle a v 11,30 hod. se rozezněly flétničky s vánočními koledami. V tomto čase se začalo okolí pódia zaplňovat rodiči a prarodiči vystupujících dětí, ale i lidmi, co procházeli jen tak, protože si chtěli koupit drobnost  ve stánku, dát si punč, a nebo jen tak si zpestřit sobotní poledne.

Zaznívají první tóny malé školní kapely dětí z druhého stupně. Zpěv dívek doprovází několik kytar, housle a keyboard. Lidé se zpěvem připojují a vytváří krásnou předvánoční náladu. Všude to krásně voní, náměstí zdobí Vánoční stromek, lidé obdivují betlém a na pódium se chystá "Tanec s anděly". Tak jsme nazvali taneční vystoupení prvňáčků. Při tanci opravdu připomínají anděly.
Druhým vystoupením putujeme kolem světa a dalšími tanečními vystoupeními se hudbou i kroky dostáváme do tanečních filmů. Tanečními kroky street dance, disco dance, ale i společenskými tanci a baletem vyjadřují děti krásu, vzájemnou toleranci, přátelství a mír. Program připravily : Nikol Kučerová, Monika Simandlová, Dita Hrazdírová, Gabriela Slováková.

Monika Simandlová