duben 22 29

Čarodějnický rej v ŠD

V pátek 29. dubna 2022 proběhla v tělocvičně školy celodružinová akce Čarodějnický rej inspirovaná lidovým zvykem „Pálení čarodějnic“.

Na náš čarodějnický bál se slétli ze všech možných míst hlavně čarodějové a čarodějnice, ale přišly i další masky jako např. kostlivci, pavouci, kočky i zakleté princezny, aby s námi oslavili nadcházející čarodějnický svátek přehlídkou kostýmů, hudbou, tancem, hrami a soutěžemi.

Zopakovali jsme si zaklínadla, spočítali lektvary, přecházeli potok suchou nohou, přenášeli na sobě všechny pavouky z okolí a přemýšleli nad pohádkami, ve kterých čarodějnice vystupují.

Vybrat ty nejzdařilejší masky nebylo vůbec jednoduché, protože děti přišly opravdu krásně nastrojené. Nakonec bylo oceněno 20 nejzdařilejších masek:

Lucinka Tauberová 1.A, Ruda Šmida 1.A, Natálka Zimová 1.B , Marek Faul 1.B, Ema Navrátilová 1.C, Kuba Kříž 1.C, Markétka Šabatková 2.A, Marek Studzinski 2.A, Veronika Kubacká 2.B, Veronika Blahutková 2.B, Kuba Smetana 3.A, Karin Kociánová 3.A, Verunka Zelníčková 3.B, Denisa Šimková 3.B, Adéla Beránková 3.C, Kačka Mercineri 3.C, Matěj Hromádka 3.D, Bára Bartošková 3.D, Valča Lukšíková 4.B, Max Shaker 4.B.

Všechny masky získaly malou odměnu.