listopad 15 27

Halloween ve školní družině

Vítá vás čert první kategorie přímo z pekla. Těmito slovy to celé začalo. Přivítaly se strašidla, upíři,
čarodějnice a čarodějové, kostlivci a jiné stvůry a ples zahájili prvním tancem. Tady se pomalu jednotlivé masky seznamovaly. První soutěž „čarodějnický kotel“ již děti znají z minulých let. Utvoříme kolečko a při hudbě tancujeme, když hudba přestane hrát, děti si musí sednout, kdo nemá kam jde doprostřed kruhu = do kotle. Mezitím, co děti soutěží porota vybírá z každého oddílu několik masek. Vybrané    masky se předvádí ostatním a utvoří malý hlouček, abychom je mohly vyfotit.

Následuje další tanec, kdy děti za pomoci čerta vytváří tanečního hada. Jde jim to skvěle. V pekle se ale hrají i jiné zapeklité hry. „Dýně“ Děti sedí na zemi v hloučku a jeden před ně předstoupí a musí se mračit. Děti vymýšlejí různé vtipné otázky a ten, který stojí před nimi stále odpovídá „dýně“. Věřte nebo ne, i vás by to jistě rozesmálo, a protože našim cílem je, aby se účastnilo her co nejvíce dětí zařadili jsme hru „Foukání duchů“. Naproti sobě leží dvě skupiny dětí a foukají do spousty kuliček z vaty. Foukání dětem šlo a tak čert přišel s další „Zabalte mumii“ Zvolíte tři dvojice dětí nejlépe kluk a holka. Jeden z dvojice je mumie a druhý toaletním papírem mumii balí až ji celou zabalí. No a to už bychom pomalu mohli končit, ale žádný Halloween se neobejde bez strašidelného příběhu. Povídáme si příběh, pověst, která vypráví o „Jackovi a dáblovi“. Seděli jsme v kroužku, uprostřed svítilo několik svíček a čert povídá. Ouškama nám proudí tajemná hudba a děti bedlivě naslouchají. Jack v tomto příběhu nedopadne dobře, ale mi si na něj vzpomeneme vždy, když zapálíme svíčky, nebo budeme dlabat dýně. Ponaučení z toho příběhu tkví v síle kamarádství. Ahoj příští rok.

p.vych. Monika Simandlová