Indiánkou stezkou

Tak se jmenoval již šestý ročník večerního zimního pochodu ZŠ Novolíšeňská v Brně.

Na 6-ti kilometrovou trasu, již tradičně vedoucí Mariánským údolím přes Muchovu boudu se tentokrát vydalo asi 250 účastníků – dětí naší školy se svými rodiči, sourozenci, nebo také s babičkou a dědou.

Klikněte pro více fotografií.

Po cestě se děti zastavily u 15-ti svíčkou osvětlených úkolů, které si pro ně připravil náčelník indiánského kmene.Na kontrolách děti prokázaly svou zdatnost, rychlost, šikovnost a jiné vlastnosti indiánů. Mimo jiné se dozvěděly i mnoho informací o jejich životě, vymyslely bojový pokřik, zatancovaly tanec okolo pomyslného ohně a do cíle - Eldoráda doběhly s pomalovanými obličeji válečnými barvami.V restauraci pak indiánské děti za své výkony obdržely keramickou medaili a diplomek s indiánem, a také nějakou tu sladkost. V klubovně  Eldoráda si pak ještě některé zasoutěžily, vypily limonádu nebo čaj.

A co říct na závěr,….že jsme v letošním roce měli velké štěstí na počasí, v sobotu 28.ledna 2012 v 17 hodin, kdy jsme vycházeli na pochod bylo jasno, –1 stupeň Celsia, ideální počasí na to, abychom si náš pěší výlet všichni pěkně užili. ( Pozn. O týden později bylo o 10-15 stupňů chladněji…. )

Za paní vychovatelky ZŠ Novolíšeňská               Jana Stehlíková