duben 19 13

Jarní dílničky

V sobotu 13.dubna 2019 v dopoledních hodinách pořádaly paní vychovatelky pro tvořivé děti tradiční akci Jarní dílničky. Týden před Velikonocemi si kluci a děvčata  mohli vyrobit do svých domovů různé jarní a velikonoční dekorace. V nazdobených pěti  třídách vyráběli např. zvířátka z plyšových drátků, zdobili muffiny jako ovečky, vyráběli zajíčky z polystyrenu či korku, dále pak ozdobné květy z papíru, jarní závěsy z pedigu nebo také dekorovali polystyrenová velikonoční vajíčka. Velký zájem byl o práci s měděným drátkem – děti vyráběly stromečky štěstí a korálky zdobily drátěné vajíčko.
Na vyzdobené chodbě byla otevřená cukrárna, kde se mimo jiné prodávaly výborné zákusky, které pro děti a jejich rodiče napekly p. učitelky.  Že byly opravdu výborné svědčí fakt, že dortíček nezbyl ani jeden. Velkému zájmu se také těšil obchůdek velikonočních ozdobných předmětů z keramiky a jiných materiálů.
Za pěkné dopoledne, na které přišlo opravdu hodně dětí a jejich blízkých děkuji p. vychovatelkám, asistentkám i učitelkám, které se na přípravě Jarních dílniček podílely.
                                                                           Jana Stehlíková – vychovatelka ŠD