duben 19 27

PEVNOST BOYARD - celodružinová akce pro děti ze ŠD a jejich rodiče, sourozence….

V sobotu 27.4.2019 měla tato akce premiéru. Byla vytvořena tak, aby se jí mohly účastnit děti s rodiči a podle klasické televizní hry Pevnost Boyard. V odpoledních hodinách se celé rodinky sešly u vchodu do školní zahrady, kde se dozvěděly pravidla hry. Na různých místech zahrady bylo nutno splnit rozličné soutěžní úkoly.

Celkem 12 úkolů :

• Skákání v pytli a hledání klíče v trávě
  • Střelba z pistole do terčů
  • Překvapení ve sklenicích
  • Bludiště se zavázanýma očima
  • Úprk opičí dráhou v oblečení
  • Trefování do klíče na šňůrce
  • Lezení po laně
  • Hledání klíče do zámku u truhly
  • Hod míče do kruhu
  • Otec Fouras – a jeho hádanky
  • Hledání klíče pod hrnečky
  • Tygři – čokoládové mince

Rodiče s dětmi se po zahradě volně pohybovaly a plnit úkoly mohly v různém pořadí. Také si mohly vybírat a nemusely plnit všechny disciplíny. Celkem potřebovaly nasbírat 7 klíčů od pevnosti Boyard   Většina úkolů byla limitována časem, a proto se mohlo stát, že děti u některých disciplín klíč nedostaly. V tomto případě se děti obracely na otce FOURASE a luštily hádanky, za které obdržely klíč. Jednou z disciplín bylo otevření truhličky, která skrývala překvapení - lízátka . Byl to jediný úkol, za který nebylo možné získat klíč.

Vrcholem této hry bylo setkat se s tygry, získat hlavní klíč od pevnosti Boyard a obdržet čokoládové mince a další drobnosti. Přesto, že počasí nám příliš nepřálo a byla zima, účast rodičů s dětmi byla hojná. Přišlo okolo 100 účastníků. Hru do příštího roku přepracujeme, zdokonalíme a vylepšíme o další efekty a doufáme, že přitáhne další lidi.

Monika Simandlová