říjen 11 21

Společné nocování ve ŠD (21.10. 2011)

V pátek 21. 10. navečer bylo možno zahlédnout ve vestibulu naší školy skupinu druháků s baťůžky, spacáky a karimatkami. Na všech bylo patrné očekávání následujících dobrodružství. A děcka se hned záhy mohla přesvědčit, že společné chvíle budou  zajímavé. Skřítek Novolíšňák jim totiž zanechal psaní, že jim schoval dobroty ke společné večeři. Byl ale férový, označil cestu k jejich pátrání, ale zdůraznil pravidlo, že děcka musí být parta a hledat společně.

Vše dobře dopadlo, toustové chleby a vánočky na snídani jsme nakonec objevili v odlehlém konci školního areálu. A tak se děcka mohla pustit do přípravy společné večeře a školní kuchyňku brzy provoněly „tousťáky“ a bylinkový čaj. Samozřejmě jsme také využili příležitost zahrát si stolní fotbálek kluci -  holky ve školním klubu.

Poté nás čekal další úkol – děcka musela projevit odvážného ducha a jednotlivě projít ztemnělé méně známé kouty naší školy. Záře svíček, ticho a spolehnutí se jen na sebe se zalíbily našim druhákům natolik, že cestu nakonec prošli několikrát.

A již tu byl čas chystání „pelíšků“, nezbytné hygieny, vklouznutí do spacáků a čtení a vyprávění příběhů na dobrou noc. To víte, spát se nám po tolika dojmech hned nechtělo.

Ráno nás probudilo podzimní slunce, společně jsme si opět připravili snídani, sbalili se a pelášili za čekajícími rodiči  užít si s nimi zbytek víkendu.

A víte, co máme slíbené? Když se budeme snažit být kamarády a príma parta, snad se

na jaře dočkáme dalších společných chvil.                                       Druháci ze 4. oddělení ŠD