březen 10 30

Velikonoce v ŠD (30.3.2010)

Velikonoce jsou především křesťanské svátky. Po dlouhé zimě jsou oslavou jara, příslibem teplého počasí, zelených strání a vzduchu provoněného květinami.Všichni jsme nabití novou energií,a proto jsou tak oblíbené. Chtěli jsme si u nás na škole dobu před Velikonocemi - 30.3. 2010 - zpestřit hrou: „HLEDÁNÍ VELIKONOČNÍCH VAJÍČEK“.

Inspirovaly nás tradice z jiných zemí a v našich podmínkách jsme je malinko upravily... Zatímco se přední část školní zahrady zaplňovala překrásnými barevnými, bohatě zdobenými kraslicemi různých velikostí, označené čísly 1-5, v jiné části zahrady si děti připravovaly proutěné košíčky jednotlivých oddělení družinky, vkládali je do barevných kruhů a seznamovaly se s pravidly.

Začátek i konec byl oznámen písknutím. Téměř sto rozjařených dětí svým skotačivým běháním po louce připomínaly ony Velikonoční zajíčky, kteří se snaží získat co nejvíce kraslic. Velkou roli sehrála čísla na vajíčkách, čím vyšší, tím pro nálezce lepší. Důležitá byla i skutečnost, že děti mohly do  košíčku přinést vždy jen jedno vajíčko. Nasbíraná vajíčka se sečetla.Vítězové získali zaslouženou odměnu. Za bujarého výskotu a potlesku však všechny děti dostaly drobné sladkosti.

Naší odměnou byly úsměvy a nadšení všech zúčastněných dětí. Mile nás překvapila odezva rodičů. V dalších letech bychom rádi v této tradici pokračovali.