Výletníček na Stránské skále a na Pálavě

Výletníček, měsíční sobotní výpravy do okolí Líšně a města Brna, nabídl zjara pobyt v rozvíjející se přírodě i příležitost obdivovat Stránskou skálu plnou rozkvetlých konikleců .

Naše výpravy byly završeny začátkem června víkendovkou v překrásném prostředí Pálavy.

Desítka dětí započala svoje putování prohlídkou malebného Mikulova a poté cestou mezi vinicemi vystoupala mezi skály, louky a lesy pálavských kopců, kde se brzy odkryly nádherné výhledy do úrodné jihomoravské krajiny. Příjemným zpestřením byla návštěva malé farmy přímo v srdci Pálavy nedaleko vesničky Klentnice a nad ní tyčící se  Sirotčí hrádek se svou dávnou historií. Poté naše cesta vedla lesním úbočím, které nám před žhavým sluncem poskytlo příjemné útočiště. Došlo také na nejrůznější hádanky, povídky a zábavné historky. Na Dívčicích hradech jsme ocenili nejen kouzelné výhledy na pálavská jezera, ale i možnost prolézání labyrintu sklepení. Sestup do Dolních Věstonic rychle utekl, protože jsme se všichni těšili na opékání a posezení u ohně, kde se k nám připojily další spolužačky a kamarádky ze školy. Většina výpravy si užila i nocování pod širákem a nedělní „snídani v trávě“. Na zpáteční cestě jsme již „kuli“ plány na příští školní rok, kdy mezi sebou rádi přivítáme i další výletníky.

Marie Pospíšilová