duben 18 27

Země pohádek

Poslední dubnový pátek jsme se sešli v hale v přízemí, proběhla zde totiž celodružinová zábavná soutěž „Země pohádek“. Předcházející dny a týdny nacvičovaly děti ze všech oddělení dialogy z pohádek, knih nebo dětských filmů. Děvčata a chlapci se úkolu zhostili svědomitě a s pomocí paní vychovatelek si připravili hezké rozhovory. V soutěži zazněly repliky z „Pejska a kočičky“, „Sněhurky“, „Rákosníčka“, „Kosích bratrů“, Princezny ze mlejna“, „Ať žijí duchové“ a mnoho dalších.

Pochvalu si zaslouží Klárka Veselá a Oliver Bádr z 1.B, každý z nich musel ve svém dialogu zastat obě role, protože jejich „souputníci“ se na poslední chvíli nemohli zúčastnit. Porotu složenou z paní vychovatelek čekalo nelehké rozhodování, nakonec ocenila deset nejlepších vystoupení. Nejvíce se ovšem líbily děti z 2.A, s „Budulínkem“ vystoupili Karel Urbánek a Dan Novotný, „Hurvínka“ předvedly Leontýna Coufalová a Miluška Horáková, „Boba a Bobka“ představily Bára Jenerálová a Emička Dolanová.
Všem účinkujícím děkujeme.

Blanka Fabiánková, vychovatelka ŠD