březen 19 11-15

Den svatého Patrika

V týdnu od 11. do 15. 3. 2019 se naše škola začala zelenat. Učitelé angličtiny se totiž rozhodli ve svých hodinách připomenout Den svatého Patrika (St. Patrick’s Day), který se dnes slaví nejen v anglicky mluvících zemích, ale po celém světe.

V hodinách angličtiny jsme si tento příběh připomněli, podívali jsme se, jak lidé slaví svátek dnes a proč se například tak hojně slaví v Americe. Při poslechu typické irské hudby žáci vystříhali trojlístky, kterým jsme pak vyzdobili školu, a ve čtvrtek byl vyhlášen zelený den!

další fotografie

Svůj původ má tento svátek v Irsku, jehož je svatý Patrik patronem. Ten totiž do Irska kdysi přinesl křesťanství. Křesťané věří v trojjedinost Boha a tuto podstatu víry vysvětloval pomocí trojlístku. Ten se také proto stal symbolem Irska.

Nyní už víme, že i když je dnes den svatého Patrika spojován s alkoholem, jeho pravá podstata má mnohem hlubší a důležitější význam.