srpen 21 9-13

Letní camp TJ Junior Brno a ZŠ Novolíšeňská

„Letní doučovací kemp? To jako škola o prázdninách?“ to blesklo hlavou mnohým z děvčat, když je rodiče přihlašovali. Možnost naučit se volejbal však byla dobrá kompenzace, a tak si děvčata řekla, že to zkusí. Začátek opravdu připomínal školu. Byli jsme ve třídě, psali vstupní dotazník a test na zjištění znalostí z předchozího školního roku. Pak už jsme se učili jen hrou. Poznali jsme spoustu deskových her, které rozvíjí vyjadřovací schopnosti a komunikaci, ale i správný pravopis.

Fotografie najdete zde.

Nejoblíbenější byl Dixit, Scrable a Hádej, kdo jsem. Naučili jsme se také různá matematická kouzla a hry na rozvoj představivosti a matematického myšlení. Sčítacími sloupci a kouzelnými kartičkami jsme doma překvapili rodiče. Hry Ubongo a Patchwork jsme si často užívali v poledním klidu. Zábavné  byly i hry se zlomky a desetinnými čísly nebo převody jednotek. Po obědě nás také každý den čekala pohádka v angličtině. Své zážitky jsme si zapisovali do deníčku, ztvárnili obrázkem nebo si o nich jen povídali. Také jsme si na pokusu demonstrovali, co jsou to vrstevnice na mapě a jak vznikají.

A protože nám v posledních dvou letech chyběl i pravidelný pohyb a na kemp se přihlásila děvčata se zájmem o volejbal, věnovali jsme se  každý den i rozvoji volejbalových dovedností. Postupně jsme prošli techniku vrchního i spodního odbití obouruč, spodního podání. I přes to, že některé účastnice nikdy před tím volejbal nehrály nebo s ním začaly teprve nedávno, se zhostily všech tréninků s vervou  a odhodláním. Během celého týdne probíhaly i krátké turnaje v barevném minivolejbale a přehazované. Součástí tréninků by i čas strávený na beachvolejbalových kurtech, kde jsme se s děvčaty naučily správnou techniku volejbalového pádu a odehrály turnaj družstev v přehazované. Naučili jsme se nejen hrát, ale také zapsat a vyhodnotit výsledky. Běhat v písku a hlavně do něj padat byl pro mnohá děvčata opravdu zážitek!

Nezbývá, než jen poděkovat všem děvčatům za účast na kempu, dobrou náladu a chuť, s jakou se všech aktivit během kempu účastnily.  Bylo fajn pomoci jim  obnovit pracovní návyky a řád a přitom se společně dobře bavit. Potěšila nás také zpráva, kterou nám po kempu  napsalo jedno z děvčat: „ Moc jsme si kemp s mojí sestrou užili. Jsem ráda, že tam byl takový program.“  I my jsme si to s vámi užili!

Pavla Kočvarová a Lenka Skopalová