Letní kemp V ŘÍŠI DIVŮ

V ŘÍŠI DIVŮ byl název jednoho letního kempu MŠMT ČR na ZŠ Novolíšeňská.

Kromě adaptace na školní prostředí, oživení školních návyků (včetně ranního vstávání J) a opakování základního probraného učiva z českého jazyka a matematiky dle jednotlivých ročníků formou převážně pracovních listů a skupinové či individuální práce, jsme se zaměřili na poznávání světa kolem nás, na zajímavé jevy v přírodě a jednoduché fyzikální pokusy s použitím potravin a jiných pomůcek.

Denně jsme s dětmi četli knihu na pokračování a na základě přečteného děje jsme navázali "čtenářskými dílničkami" - například modelováním postav z plastelíny, relaxací při použití speciální zvonkohry Koshi, pokusem s neviditelným písmem z citronové šťávy.

S dětmi jsme na celý den navštívili VIDA! science centre v Brně, kde jsme se účastnili i jejich divadélka na téma "Teplota a tlak", řada našich dětí se při tom aktivně zapojila do dění. Také jsme zde mimo jiné shlédli 3D film o životě dinosaurů. Další akcí byl výšlap do Lamacentra, kde jsme absolvovali výukový program Poklad Inků, děti na chvíli pečovaly o lamy a plnily jiné úkoly dle pokynů instruktorky.

Další fotografie najdete zde.

V rámci kempu jsme se intenzivně věnovali také sportovním a pohybovým aktivitám, využívali jsme k tomu školní hřiště, připravili jsme pro děti sportovní olympiádu a také honbu za pokladem plnou luštění šifer, střelby z luku či hledání dračího vejce ve školním lesíku. V jednom dni jsme se zaměřili na zdravovědu a základy první pomoci raněnému.

Část dne tráveného v místě kempu jsme vždy něco výtvarně tvořili. Děti si vyrobily z vybarvených mandalek památeční odznaky, upletly si náramky z gumiček, po olympijském soupeření zdobily barvami na textil plátěné sportovní pytlíky.

Společný táborák, na který jsme pozvali také rodiče, byl další z mnoha příjemných aktivit celého našeho kempu. Kéž bychom se na podobné akci mohli opět za rok sejít!

Dáša Mikulášková a Monika Simandlová