Naši sedmáci na zeměpisné exkurzi

Na přelomu dubna a května paní třídní učitelky sedmých ročníků uspořádaly pro svoje žáky zeměpisnou exkurzi do Zlína.

V pondělí ráno jsme vyrazili do ZOO, kde jsme strávili celý den – částečně komentovaná prohlídka se vystřídala s individuální, vždyť zlínská ZOO je natolik rozlehlá a zajímavá, že její prohlídka trvá velmi dlouho, částečně jsme ji projeli také místním výletním vláčkem.  Součástí tohoto dne byla také prohlídka zámečku s velmi zajímavým výkladem paní průvodkyně.

Druhý den nás čekaly zlínské filmové ateliéry – po prohlídce jejich historie včetně seznámení s významnými osobnostmi animovaného filmu jsme si vyplnili pracovní listy a zhlédli krátké studentské filmové práce. Druhá část pro nás byla velmi tvůrčí – dvě hodiny v pracovních dílnách jsme ve skupinách sami vyráběli krátké animované filmy – skupiny si vymyslely příběh, vybraly dekorace, vytvořily postavičky z modelíny a pak si vyzkoušely mravenčí práci na výsledném filmu – oživení figurek formou mnoha a mnoha focení vedoucí k výslednému pohybu. Hotové kratinké filmy jsme si na závěr prohlédli všichni, a paní produkční nám je dokonce slíbila poslat, aby i ostatní spolužáci naší školy viděli, jak se vyrábí animovaný film.

Po obědě jsme jeli na prohlídku Baťova institutu a Baťovy továrny – kromě samotné prohlídky jsme si mohli zahrát společenskou hru, která nám poutavým způsobem přiblížila jeden den učně v Baťových závodech, a znovu si připomněli historii animovaného filmu, který se začal ve Zlíně filmovat právě zásluhou Jana Antonína Bati, zakladatele prvního filmového studia zde.  Velkým zážitkem pro nás byla jízda Baťovou pojízdnou pracovnou až na vrchol mrakodrapu a následná vyhlídka z jeho vrcholu na celé město.

Ve večerních hodinách jsme unavení a plní zážitků zamířili zpět do Brna.