Preventivní program Hasík

Děti druhých tříd absolvovaly na naší škole výchovně preventivní program Hasík.  Během dvou hodin se dozvěděly spoustu zajímavých a poučných informací, které nejen jim, ale i jejím blízkým mohou zachránit život. Při první návštěvě si děti zopakovaly důležitá telefonní čísla. Na koho se mají obrátit, kdyby byly v nouzi, včetně toho, jak by mělo správně vypadat takové oznámení. Všichni zbystřili, když pan hasič ukázal vybavení nutné při zásahu u požáru a předvedl s pár dobrovolníky, jak taková záchrana může vypadat. Důležité bylo, aby si uvědomily, že se v masce, do které je pouštěn kyslík, mění jeho hlas a nebály se ho. V další lekci nás hasiči seznámili se znaky požáru a jak postupovat, když ho nejmíň čekáme. Tedy co dělat, když mě probudí štiplavý kouř. S nadšením děti pozorovaly, co pan hasič říkal a názorně ukazoval. Vyjmenováním nejrůznějších zařízení domácnosti, které potřebují elektrický proud, si uvědomily, co všechno by mohlo být potencionální nebezpečí.

Je to k nevíře, ale i hasiči mohou zadávat domácí úkoly. Za vypracování domácího únikového plánu, kdyby doma došlo k požáru, se děti podívají za hasiči na požární stanici. A to je pro ně veliká motivace a moc se na to těší už teď. Závěrem bylo uděleno dětem pár dalších praktických rad a upozornění na chyby, kterých se lidé nejčastěji dopouští, když je zachraňují. Troufám si říct, že více domácností bude mít po dnešním dnu hlásiče požáru.