březen 19 16

Školní ples

V sobotu 16. března se uskutečnil již 7. reprezentační ples naší základní školy. Tuto významnou společenskou akci zahájil pan ředitel Novák slavnostním proslovem, v němž mimo jiné přivítal hosty, poděkoval sponzorům za bohatou tombolu a přivítal kapelu, která celý večer hrála k tanci.
Během prvního bloku, kdy kapela Kolorez hrála, se postupně osmělovali první tanečníci, aby si osvěžili taneční kroky na parketu. Jakmile však přišla na řadu polonéza, kterou nacvičili žáci devátého ročníku, celý sál oněměl krásou mladých děvčat a mládenců. Děvčata zvolila pro tento večer dlouhé bílé šaty a chlapci černé kalhoty, bílé košile s kšandami a slavnostní vzhled umocnili motýlkem. Po předtančení jednotlivé třídy poděkovaly svým třídním učitelům za vedení a za pevné nervy, které s nimi měli. Tato dojemná chvíle vyvrcholila tancem deváťáků se svými rodiči. Můžete si prohlédnou několik fotografií ze slavnostní polonézy.
Naši deváťáci si pro hosty plesu nacvičili také taneční „půlnoční překvapení“. Zvolili si skladbu od krále popu Michaela Jacksona a nechyběl ani tradiční „moonwalk“, typická bílá rukavička a jiné pro Jacksona charakteristické pohyby. Žáci obě vystoupení zvládli na jedničku s hvězdičkou a paní učitelky, které s nimi pravidelně nacvičovaly, můžou být velmi pyšné.
Během večera žáci a některé paní učitelky prodávali přítomným hostům lístky do tomboly, která i letos byla velmi bohatá a pestrá. „Malá tombola“ byla již tradičně obohacena o lístky s různorodými vtipy, aby se kupující alespoň pobavili, jestliže nic nevyhráli. Naopak velká tombola byla mnohem napínavější díky hodnotným výhrám. Jakmile se rozdala poslední cena z tomboly, celý sál se vrátil zpět do víru zábavy.