březen 22 19

Školní ples 2022

V sobotu 19. března se po dvou letech konal opět ples naší školy. Místo jsme zvolili již tradiční, a sice líšeňský Dělňák. K tanci a poslechu hrála kapela Kolorez, která zahájila večer pomalejšími rytmy, aby postupně mohla taneční tempo zrychlovat, nakonec dle mého názoru zvedla ze židlí každého účastníka plesu.

Programem provázeli naši deváťáci Honza Michálek a Barča Benešová, kteří v průběhu večera vystoupili, aby uvedli své spolužáky před jejich tanečními vystoupeními. Nejprve se 32 párů z devátého ročníku předvedlo při slavnostním předtančení. S paními učitelkami Zuzanou Bakalovou a Adélou Kašparovou nacvičili slavnostní polonézu, kdy se žákyně předvedly v nádherných bílých róbách a chlapci byli sladěni do bílých košilí s královsky modrými motýlky a kšandami stejné barvy. Druhé vystoupení, které si skupinky deváťáků připravily, bylo „půlnoční překvapení“ s názvem Dlouhá noc. Několik skupinek se předvedlo v moderních tanečních sestavách, které pod dohledem paní učitelek natrénovali. Žáci všem zúčastněným hostům předvedli, jak jsou šikovní, a rodiče i učitelé na ně byli po právu pyšní. Můžete se přesvědčit na našich fotografiích a videu.
K programu neodmyslitelně patřila také tombola. Nejdříve se prodávaly lístky do „malé tomboly“, díky nimž se člověk aspoň pobavil nad vtipem, pokud neměl šťastnou ruku na výherní lístek. „Velkou tombolu“ losoval pan ředitel za pomoci svých asistentek. Ceny v obou tombolách byly různorodé a hlavní cenou byla LED televize.
Dle mého názoru se 8. ročník školního plesu ZŠ Novolíšeňská povedl. Účast byla hojná, o zábavu bylo postaráno a po dvou letech pauzy si všichni účastníci velmi rádi zatancovali a společensky se pobavili.