září 15 30

Coca Cola CUP

Dne 30.9. se vybraní žáci naší školy zúčastnili kvalifikace Poháru Coca Cola. Na hřišti SK Líšeň se potkalo 6 základních škol, které byly nalosovány do dvou skupin, v níchž se utkala všechna 3 mužstva mezi sebou a vítězové skupin si to potom rozdali ve finále o postup do 1. kola Coca Cola Cupu. Hrací čas byl po domluvě organizátorů zkrácen na 2 x 15´.Fotografie uvidíte zde.

Výsledky zápasů:

ZŠ Holzova – ZŠ Novolíšeňská    0:4 (0:1); branky: Hruška, Mica 3x)

ZŠ Novolíšeňská – ZŠ Pozořice 2:0  (1:0); branky: Mica, Šebela

Finále: ZŠ Novolíšeňská – ZŠ Jedovnice  0:2 (0:1)

Ve skupině jsme hladce porazili Líšeňského konkurenta ZŠ Holzova 4:0, kdy se blýskl vstřeleným hattrikem Nikolas Mica a Honza Hruška s jistotou proměnil pokutový kop. Ve druhém utkání skupiny jsme si poradili i se ZŠ Pozořice, tentokrát 2:0 a opět se mezi střelce zapsal Nikolas Mica a tentokrát i jeden z mladších žáků Vojtěch Šebela, který patří věkem do sedmé třídy. Díky tomuto vítězství jsme bez obdržené branky vyhráli skupinu a připravovali se na finálový boj.

V tomto střetnutí jsme narazili na ZŠ Jedovnice. Z počátku vyrovnané utkání rozhodly dvě povedené individuální akce jedovnických hráčů. Inkasovali jsme v 10´ a ve 25´ a už se nám nepodařilo výsledek korigovat.  I přes finálovou prohru jsem udělali na turnaji dobrý dojem a všem zúčastněným žákům patří dík za zdárnou reprezentaci školy.