říjen 15 6

Den přírodních věd

Dne 6. 10. se vydaly tři týmy z naší školy, do naší krásné brněnské ZOO. Týmy byly tvořeny vždy pěti žáky. Za naší školu to byly dva týmy žáků z osmého ročníku a jeden tým deváťáků. Můžete si prohlédnout naše fotografie.

Ráno jsme měli sraz brzo, protože v ZOO byl sraz už v 8:00.  Dorazili jsme na místo, kde nám po nějaké době přidělili průvodce a vyrazili jsme na cestu. Na každém stanovišti nám žáci ze středních škol vykládali delší (asi 5-7 minutové) přednášky na různá témata např. energie, savci, fyzika, chemie, plazy atd. Když jsme obešli všechny stanoviště a odpověděli na všechny dané otázky, odevzdali jsme řešení. Potom už zbývalo jenom počkat si na vyhlášení, takže nám dala paní učitelka asi hodinu rozchod. Za tu dobu si můj tým prošel skoro celou vrchní část ZOO. Když jsme se vrátili zpátky na místo vyhlášení, tak nás čekalo malé překvapení.  Viděli jsme pár velice zajímavých pokusů od ohně až po led. Nikdo z naší školy se neumístil na prvních třech místech, ale ze zúčastněných 58 týmů se jeden tým osmáků umístil na 13. místě, tým deváťáků na 15. místě a druhý tým osmáků na 32. místě. Po vyhlášení se vydala paní učitelka i s žáky zpátky do školy, ale někteří zůstali ještě v ZOO, aby se podívali na lední medvědy, lachtany a spoustu dalších zvířat.

Tento den si všichni báječně užili.