listopad 15 13

Florbalový turnaj – dívky 6. – 7. třída

Žákyně 6. a 7. tříd se úspěšně zúčastnily florbalového turnaje O pohár primátora města Brna. Turnaj se konal v hale Sportpoint na ulici Střední. Přihlášené školy byly rozděleny do dvou skupin, které se hrály v úterý 10. listopadu. V naší skupině děvčata nejdříve porazila ZŠ Elišky Přemyslovny 2:0, potom remizovala se ZŠ Holzova 2:2 a nakonec vyhrála nad ZŠ Bosonožskou 3:0. Skupinu díky lepšímu skóre vyhrála a postoupila do finále, které se uskutečnilo v pátek 13. listopadu.

V úvodním utkání finálové skupiny dívky prohrály s pozdějšími vítězkami ze ZŠ Čejkovická 0:3, ve druhém zápase po velkém boji remizovaly se ZŠ Laštůvkova 2:2, kdy většinu utkání prohrávaly, ale díky bojovnému a obětavému výkonu se jim nakonec v závěru podařilo vyrovnat. V posledním zápase nás čekaly opět dívky ze ZŠ Holzova, které jsme tentokrát jasně přehrály 3:1. V celkovém hodnocení jsme skončily na 3. místě, se stejným bodovým ziskem jako druzí, pouze s horším skóre.

Zde jsou naše fotografie.

Naši školu reprezentovaly Hanka Luu, Marta Klobásková a Eva Gronichová ze 7. A, Adéla Neužilová, Klára Halámková, Patricie Hoňková a Denisa Nespěšná ze 7. B, Anička Ducarová a Katka Divácká ze 6. B, Anděla Zahradníková ze 6. C a Saša Votkanych a Kristýna Lunerová ze 6. D.

Všem dívkám děkuji za předvedené výkony a za vzornou reprezentaci školy.