prosinec 16 7

Halový pětiboj OVOV

Ve středu 7. prosince 2016 se uskutečnil v městské hale na Vodové ulici Halový pětiboj OVOV. Soutěž byla otevřena pro školy z celé Moravy, sjelo se jich celkem 15. Každé družstvo bylo tvořeno ze 4 dívek a 4 chlapců, přičemž museli být zastoupeny ročníky narození 2003 – 2006. Naši školu reprezentovali tito žáci: Eliška Neužilová z 5. B, Samuel Sedlák ze 6. B, Ondřej Šlapanský ze 7. B, Anděla Zahradníková ze 7. C, Jan Ondráček a Marta Klobásková z 8. A, Sebastian Raus a Viktorie Felklová z 8. C.

Soutěžící museli postupně zvládnout těchto pět disciplín: trojskok z místa, hod medicinbalem 2 kg, přeskoky přes švihadlo 4 různými přeskoky za 2 minuty, lehy-sedy za 2 minuty a dribling mezi dvěma metami vzdálenými 10 metrů za 2 minuty. Naše družstvo po 1. disciplíně těsně vedlo a o celkové vítězství se do poslední chvíle přetahovalo se ZŠ Rýmařov, která je tradičním účastníkem republikových finále OVOV a letos byla 6. Naši závodníci prokázali bojového ducha a v každé disciplíně ze sebe doslova ždímali poslední zbytky sil, aby jejich výkon byl co nejlepší. Úsilí se nakonec vyplatilo a školu z Rýmařova jsme porazili o více než 700 bodů. Vzhledem k podávaným vynikajícím výkonům se podařilo prosadit i v jednotlivcích, Marta Klobásková a Ondřej Šlapanský vyhráli kategorie ročníku 2003, respektive 2004, Sebastian Raus byl těsně druhý v kategorii ročník 2003 a Elišce Neužilové uteklo 3. místo o pouhých 16 bodů, což jsou např. 2 sed-lehy.

Atmosféra soutěže byla jako vždy vynikající, žáci měli možnost potkat, popovídat si a vyfotit se s několika bývalými olympioniky a vidět dokonce i olympijskou medaili z roku 1948.

Všem žákům děkujeme za vzornou  reprezentaci školy a blahopřejeme k předvedeným výkonům, které si zaslouží opravdu velkou pochvalu.