prosinec 16 6

Krajské finále a finále města Brna ve šplhu

V úterý 6. 12. 2016 se na střední škole Jílová konalo městské a zároveň krajské finále soutěže ve šplhu na tyči. V letošním školním roce z obvodního kola postoupila 3 družstva, mladší i starší žákyně a starší žáci a z jednotlivců Jirka Přikryl ze 7. D.

Časy všech závodníků byly letos měřeny elektronicky, proto se výsledné časy poněkud lišily od výkonů, které žáci podávají běžně v hodinách Tv.

A jak to dopadlo? Pro naši školu skvěle, družstvo mladších žákyň ve složení Markéta Klusáčková, Linda Smýkalová ze 7.C a Victoria Peňová ze 7. D skončilo na 3. místě, Markéta Klusáčková v jednotlivcích svoji kategorii vyhrála a v krajském finále byla 2., její výsledný čas byl 3,82 s. V kategorii mladších žáků jsme měli zastoupení pouze v jednotlivcích, Jirka Přikryl se časem 4,18 s umístil na celkovém 10. místě. Družstvo starších žáků ve velké konkurenci obsadilo celkově 4. místo, nejlepší v jednotlivcích byl Jan J. Bartolšic z 9. A, který časem 3,28 s skončil jako 8. Družstvo dále tvořili Dominik Farlík a Jakub Danhofer, oba z 9. A. Největšího úspěchu dosáhla děvčata z 8. a 9. tříd, když celé družstvo vyhrálo jak Finále města Brna, tak i celého Jihomoravského kraje. Celkový čas družstva byl 10,89 s.

V jednotlivcích Přebor města Brna vyhrála Adéla Neužilová z 8. B a v krajském finále obsadila 2. místo, čas měla 3,11 s, Kristýna Hladká z 9. A skončila na 6. místě,čas 3,82 s a Denisa Anderlová z 9. A byla 8., čas 3,97 s.

Všem zúčastněným děkujeme za vynikající reprezentaci školy a gratulujeme k dosaženým úspěchům.