Maluji jako Andy Warhol

Ve školním roce 2013 – 2014 se uskutečnila ve spolupráci s občanským sdružením Obec Slovákov v Brne, výtvarná soutěž pod názvem „Maluji jako Andy Warhol“. Děti naší školy se aspoň na chvíli staly světoznámým malířem a grafikem pop artu Andy Warholem. Tento americký výtvarník  slovenského původu je inspiroval ke ztvárnění kontrastů všedního života výraznými barvami a opakováním motivu. Sami si vyzkoušely jak náročné je dodržování jednolitosti barev a tvarů. Na první pohled jednoduchá technika se ukázala být hodně náročnou. V průběhu soutěže se žáci dozvěděly o životě a díle tohoto umělce. Seznámily se s uměleckým směrem „Pop art“ (zkratka z angl.popular art -populární masové umění), který vznikl v 50. letech minulého století. Podrobnější informace o autorovi najdete zde, výsledkovou listinu v pokračování článku.

Více obrázků si prohlédněte ve fotogalerii.

Kategorie:          6. – 7. ročník

1. místo Michaela Pavlíčková     7.A