Matematická soutěž Pangea

Matematický kroužek nezahálí ani během distanční výuky. Pravidelně se scházíme i v online prostředí a objevujeme společně krásy matematiky, hrajeme si s čísly a naše zkušenosti aplikujeme během online únikových her. Nejen členové matematického kroužku, ale i další žáci naší školy se během dubna zúčastnili online matematické soutěže Pangea. Letošní úkoly byly zaměřeny na vědu a výtvarné umění.

Soutěžní kategorie byly rozděleny podle jednotlivých ročníků.

Ve čtvrtém ročníku se nejlépe vedlo Nikolce Markovičové ze 4. C, která se umístila v rámci školy na 1. místě, v rámci kraje na 12. místě a celkově na krásném 32. místě. Toto umístění zajistilo Nikolce postup do finále, které se bude konat 18. června v Praze. 2 místo v této kategorii získala Veronika Kubánková ze 4. C a na 3. místě se umístila Julie Špatná ze 4.  A.

V kategorii 5. ročníku obsadil 4. místo Ondřej Lošák (5. C), 3. místo David Barna (5. C), na druhém místě se umístil Jakub Šlapanský (5. B) a první příčku obsadil Jan Chalupecký (5.A).

Soutěže se v této kategorii zúčastnili i tito žáci: Šimon Tomáš (5. A), Nikol Novosadová (5. B), Marie Vargová (5. C), Ondřej Lux (5. B), Kryštof Merta (5. C), Daniel Beránek (5. C), Tobias Nováček (5. B), Filip Škranc (5. B), Oliver Starycha (5. A), Romana Nesvadbová (5. B), Lucie Špačková (5. C)

Mezi žáky 6. ročníku získala 3. místo Nikola Minaříková (6. C), druhé místo Anna Soušová (6. C) a první místo obsadil Kryštof Sotolář (6. D).

K dalším účastníkům patřili: Radoslav Vondráček (6. C), Ela Böhmová (6. A), Natália Wilksová (6. C), Nela Horáková (6. C), Dominik Jedlička (6. C), Daniel Novotný (6. C), Tereza Drochytková (6. A)

V kategorii 7. tříd se na 3. místě umístila Adéla Mertová (7. A), na 2. místě Tereza Slezáčková (7. B) a 1.  příčku obsadil Lukáš Ulbrich (7. C).

Další řešitelé ze 7. ročníků byli: Patrik Jíša (7. A), Elen Skarolková (7. B), Sofie Kleisová (7. A), Anna Fialová (7. A), Barbora Vrbatová (7. B)

V konkurenci žáků 8. ročníku obsadila Anika Alexová (8. A) 4. místo, Hynek Mackerle (8. C) 3.  místo, Tomáš Jelínek (8. A) 2. místo a 1. místo si zasloužil Matěj Skácel (8. A).

Z 9. ročníku se zúčastnila pouze Natálie Nováková (9. D), která obsadila ve školním kole 1.  místo.

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy a Nikolce přejeme mnoho úspěchů ve finále soutěže.