květen 16 9

Městské finále Poháru rozhlasu

V pondělí  9. května se v areálu VUT Pod Palackého vrchem uskutečnilo městské finále atletické soutěže Pohár rozhlasu. Naše škola měla zastoupení v kategorii mladších žáků a mladších žákyň. Děvčata se nakonec umístila na celkovém 6. místě ze všech škol v Brně, přitom Adéla Neužilová ze 7. B vyhrála skok do dálky výborným výkonem 433 cm a v běhu na 60 m byla 4. v čase 8,92 s. V hodu kriketovým míčkem skončila těsně pod stupni vítězů Eva Gronichová ze 7. A výkonem 43, 02 m a Marta Klobásková byla 6. (42,17 m). Družstvo dívek dále reprezentovaly: Anna Ducarová ze 6. B, Linda Smýkalová ze 6. C, Hana Luu ze 7. A, Alexandra Holišová ze 7. B a Sofie Harásková, Viktorie Felklová a Eliška Šťastná ze 7. C. Můžete se podívat na naše fotografie.

V kategorii  mladších  žáků byla soutěž velmi vyrovnaná, bodové rozdíly mezi jednotlivými školami v celkovém pořadí byly minimální a naši kluci nakonec obsadili 7. místo. Dosáhli také několika individuálních úspěchů, v běhu na 1000 m se ve výborném čase 3: 17 min umístil jako 2. Jaroslav Dvořák ze 7. A, štafeta na 4x60 m ve složení Jaroslav Dvořák, Ondřej Šlapanský ze 6. B, Sebastian Raus ze 7. C a Jan Ondráček ze 7. A doběhla na 3. místě. Marek Tejkal skočil 140 cm do výšky a obsadil 6. místo a Jan Ondráček v běhu na 60 m skončil na 5. místě v čase 8,28 s.

Naši školu dále reprezentovali: Jan Stehlík ze 6. A, Ondřej Hrachovina ze 7. A, Lukáš Machálek a Stanislav Pařil ze 7. B a Josef Bílek ze 7. C.

Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony a za výbornou reprezentaci školy.