květen 17 16

Městské finále Poháru rozhlasu

V úterý 16. května se na atletickém stadionu Pod Palackého Vrchem konalo městské kolo Poháru rozhlasu pro kategorie mladší i starší žáci a žákyně. Z obvodních kol postupovaly vždy 2 nejlepší družstva. V obvodním kole naši mladší žáci vyhráli, mladší žákyně a starší žáci obsadili 2. místo a starší žákyně byly 3., ale díky vysokému zisku bodů postoupily také. Naše škola si jako jediná škola v Brně  vybojovala účast ve všech 4 kategoriích, městského kola se zúčastnilo celkem 20 škol. Zde je několik fotografií.

V kategorii mladší žáci a žákyně naši školu reprezentovali:  David Kovář ze 6.C, Klára Bajerová a Tomáš Pavlíček ze 6.D, Klára Opálková, Matěj Sabela, Oskar Nechvátal a Jan Tahal  ze 7.A, Stefanie Reichlová, Ondřej Šlapanský a Václav Zipser ze 7.B, Anděla Zahradníková, Markéta Klusáčková a Linda Smýkalová ze 7.C, Viktorie Blažková, Silvie Tomancová, Tomáš Drápela a Richard Švábík ze 7.D.

V kategorii starší, tedy žáků a žákyň 8. a 9. ročníků se zúčastnili: Kristýna Hladká, Hana Raclová, Marcela Vyskočilová, Klára Podrabská, Sofie Harásková, Viktorie Felklová, Adéla Neužilová, Marta Klobásková, Antonín Mojžíš, Nikolas Divácký, Michal Kovařík, Jan Poláček, Dominik Farlík, Martin Šedý, Jaroslav Dvořák, Sebastian Raus, Jan Václav Ondráček.

Dívky i kluci si vedli výborně, ale v konkurenci škol, které se specializují na atletiku, jsme bohužel nedokázali obsadit postupové místo. Mladší i starší žákyně se umístily na nepopulárním 4. místě a mladší i starší kluci skončili 6.

V jednotlivých disciplínách se ale někteří žáci dokázali prosadit a vybojovat medailové pozice. Viktorie Blažková obsadila 3. místo a Sofie Harásková 2. místo ve skoku vysokém. Marta Klobásková si pak vyskákala stříbrnou medaili ve skoku dalekém. V běžeckých disciplínách jsme měli na stupních vítězů několinásobné zastoupení, v běhu na 60 m Adéla Neužilová jednoznačně vyhrála, na 3. místě se umístili ve svých kategorií Markéta Klusáčková a Jenda Ondráček. 3. místo také dokázala vybojovat štafeta mladších žákyň ve složení Markéta Klusáčková, Linda Smýkalová, Anděla Zahradníková a Viktorie Blažková a na skvělém 2. místě doběhl Oskar Nechvátal v běhu na 1000 m.

Všem zúčastněným žákům patří velké poděkování za vzornou reprezentaci školy a za předvedené výkony a o velké přestávce je zvu do ředitelny na malou sladkou odměnu :D :D :D

Pro sladkou odměnu si přijdou také žáci a žákyně, kteří se zúčastnili pouze obvodního kola, ale také se zasloužili o postup do městského finále. Jsou to Martin Večeřa ze 6. B, Michal Hnát ze 7. A, Jan Dvořák a Sára Fojtíková ze 7. B, Viktoria Khripunova ze 7. D a Elia Bradáčková z 8. C.