květen 16 5

Obvodní kolo Poháru rozhlasu 8. a 9. tříd

Ve čtvrtek 5. května 2016 se na ZŠ Jihomoravské nám. konalo obvodní kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu starších žáků a žákyň.  Přestože se nemohli zúčastnit ti nejlepší žáci v jednotlivých disciplínách, všichni podávali výkony na hranici svých možností a příkladně bojovali o co nejlepší umístění.

Družstvo starších žáků nakonec těsně skončilo na nepopulárním 4. místě. Kluci  také dosáhli několika individuálních úspěchů, Martin Šedý z 8. B vyhrál skok daleký úžasným výkonem 542 cm, František Zubek z 9. A doběhl jako 1. v běhu na 1500 m v čase 5:03 min. a přidal ještě 5. místo ve skoku vysokém výkonem 149 cm. Jiří Bartoš z 9. A v běhu na 60 m měl také 5. nejlepší čas - 8,00 s a Nikolas Divácký z 8. B ve vrhu koulí výkonem 9,86 m obsadil 6. místo.

Prohlédněte si fotografie ze soutěže.

Naši školu dále reprezentovali: Dominik Farlík, Jan Poláček a Jakub Danhofer z 8. A, Michal Kovařík z 8. B a Lukáš Kejř z 9. B.

V kategorii starších žákyň naši školu reprezentovaly: Iva Zipserová z 8. A, Hana Raclová a Marcela Vyskočilová z 8. B, Michaela Pavlíčková a Kateřina Hájková z 9. A, Gabriela Trnková a Barbora Janová z 9.B a Alice Pavlíčková a Denisa Rakovičová z 9. C. Dívky celkově skončily na 7. místě.