květen 17 10

Obvodní kolo Poháru rozhlasu

Ve středu 10. května se na ZŠ Jihomoravské náměstí konalo obvodní kolo Poháru rozhlasu pro mladší kategorii, tedy žáky a žákyně 6. a 7. tříd. Naši školu reprezentovali:  Martin Večeřa ze 6.B, David Kovář ze 6.C, Klára Bajerová a Tomáš Pavlíček ze 6.D, Klára Opálková, Matěj Sabela, Jan Tahal a Michal Hnát ze 7.A, Sára Fojtíková, Jan Dvořák, Ondřej Šlapanský a Václav Zipser ze 7.B, Markéta Klusáčková a Linda Smékalová ze 7.C, Viktorie Blažková, Valeria Khripunova, Silvie Tomanová, Tomáš Drápela a Richard Švábík ze 7.D.

Dívky i kluci si vedli výborně, družstvo chlapců získalo 3393 bodů a vyhrálo v konkurenci 8 škol. V jednotlivých disciplínách jsme byli také úspěšní, David Kovář vyhrál běh na 60 m a skok do výšky, Michal Hnát byl 3. ve skoku vysokém a štafeta na 4x60 m ve složení  Ondřej Šlapanský, David Kovář, Michal Hnát a Martin Večeřa  suverénně zvítězila. Tomáš Drápela se umístil jako 3. v běhu na 1000 m, na 5. místech skončil ještě Jan Tahal v běhu na 1000 m a v hodu kriketovým míčkem.

Dívky se umístily na celkovém 2. místě s počtem bodů 4018, individuálního úspěchu dosáhla Markéta Klusáčková, která obsadila 2. místo v běhu na 60 m. Na nepopulárním 4. místě skončila Anděla Zahradníková a to hned 2x, ve skoku vysokém a v běhu na 600 m.

Kluci i dívky postupují do městského finále, které se bude konat v úterý 16. května na stadionu Pod Palackého vrchem.  Budeme jim držet palce a všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy