duben 19 24

Odznak všestrannosti 2019

Ve středu 24. dubna  2019 se konalo okresní kolo Odznaku všestrannosti. Tato soutěž se koná pod patronací Českého olympijského výboru a zúčastnilo se jí letos 9 družstev z brněnských škol.

Naši školu reprezentovali: Lukáš Berdník a Klára Zapletalová ze 7. C, Ema Felklová ze 7. D, Tomáš Pavlíček, Antonín Šula, Aneta Kačírková  a Martina Vodičková z 8. A, Adéla Honzáková z 8. B a Klára Bajerová a Martin Bureš z 8. C.

Na všechny čekalo pět disciplín: trojskok z místa, hod medicinbalem, přeskoky přes švihadlo za 2 minuty, kliky za 2 minuty a běh na 1000 metrů (viz fotografie).

V soutěži jednotlivců se na stupně vítězů letos probojovala jenom Martina Vodičková, která skončila na 3. místě. Díky vyrovnaným výkonům celého družstva jsme nakonec obsadili vynikající 3. místo a postoupili do krajského kola, které se konalo 27. května 2019 na stadionu Pod Palackého vrchem v Brně. Zde na závodníky čekalo 6 disciplín, běh na 60 metrů, skok do dálky, hod kriketovým míčkem, běh na 1000 metrů, sed-lehy za 2 minuty a shyby za 2 minuty.

V krajském kole nás reprezentovali tito žáci: Tereza Rausová, Valerie Mannová a Ondra Duchoň ze 7. B, Lukáš Berdník a Klára Zapletalová ze 7. C, Martina Vodičková a Tomáš Pavlíček z 8. A a Martin Bureš z 8. C. V konkurenci ostatních jihomoravských škol, které se specializují na atletiku, jsme už bohužel tak úspěšní nebyli a skončili jsme na 12. místě.

Děkueme všem, kteří se Odznaku všestrannosti zúčastnili, za vzornou reprezentaci školy.