květen 16 4

Pohár rozhlasu 6. a 7. tříd

Dne 4. 5. 2016 se na ZŠ Jihomoravské náměstí uskutečnily atletické závody O pohár rozhlasu v kategorii mladších žáků (6. a 7. tříd). Žáci se museli celý den vypořádávat s nepřízní velmi silného a chladného větru, ale nakonec se s těmito podmínkami vyrovnali velmi dobře a v konečném pořadí obsadili chlapci celkové 1. místo se ziskem 3354 bodů a mladší žákyně celkové 2. místo se ziskem 3727 bodů.

Individuálně byli ocenění tito žáci:

Neužilová Adéla za 3. místo v běhu na 60 m s výkonem 9:00 s. a zároveň za 1. místo ve skoku dalekém s výkonem 407 cm.

Alexandra Holišová za 3. místo ve skoku vysokém s výkonem 132 cm.

Eva Gronichová za 2. místo v hodu míčkem s výkonem 37,8 m.

Sebastian Raus a Jan Ondráček za společné 2. místo v běhu na 60 m s časem 8,30 s.

Marek Tejkal za 1. místo ve skoku vysokém s výkonem 147 cm.

Jaroslav Dvořák za 3. místo v běhu na 1000 m s výkonem 3 min a 28 s.

Na 1. místě se umístila také naše chlapecká štafeta na 4 x 60 m s výkonem 33,6 s. V tomto závodě startovali: Sebastian Raus, Jan Ondráček, Ondřej Šlapanský a Jaroslav Dvořák.

Na celkové reprezentaci školy se podíleli tito žáci:

Anna Ducarová ze 6.B, Linda Smýkalová ze 6. C, Hana Luu, Eva Gronichová a Marta Klobásková – všechny ze 7. A, Alexandra Holišová a Adéla Neužilová – obě ze 7. B a Viktorie Felklová, Sofie Harásková a Eliška Šťastná – všechny ze 7. C.

Jan Stehlík ze 6. A, Ondřej Šlapanský ze 6. B, Jan Ondráček, Ondřej Hrachovina,  a Jaroslav Dvořák – všichni ze 7 A, Marek Tejkal a Stanislav Pařil – oba ze 7. B a Sebastian Raus ze 7. C.

Všem žákům patří velké poděkování za reprezentaci školy.