Postup do republikového kola OVOV

Letos jsme se opět rozhodli zúčastnit Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Jedná se o soutěž, která prověřuje nejen atletické, ale i silové, vytrvalostní a koordinační schopnosti závodníků. A jak to celé dopadlo? Pro nás báječně – dokázali jsme opět vyhrát, navíc s úžasným bodovým ziskem přes 25 000 bodů, což nás řadí mezi nejlepší školy v republice!N avíc jsme 1. brněnská škola, která dokázala vyhrát krajské kolo OVOV!

Naše škola si v soutěži družstev v okresním kole vybojovala postup do krajského kola, když suverénně vyhrála s náskokem téměř 2000 bodů na 2. v pořadí ZŠ Milénova. Museli jsme absolvovat těchto 5 disciplín: trojskok z místa, hod medicinbalem, přeskoky přes švihadlo za 2 minuty, kliky  za 2 minuty a běh 1000 m. Naše družstvo tvořili tito žáci: Denisa Václavíková, Anděla Zahradníková, Eva Gronichová, Marta Klobásková, Samuel Sedlák, Ondřej Šlapanský, Jan Ondráček a Sebastian Raus. Kromě celkového vítězství v družstvech jsme získali také několik individuálních úspěchů - Denisa a Marta vyhrály ve svých kategoriích, Anděla a Ondra byli druzí a Eva a Sebastian získali 3. místa. Adéla Neužilová, která závodila pouze jako jednotlivec v kategorii ročník 2002 obsadila také 3. místo.

Do krajského kola, které se konalo v pondělí 5. června 2017 na atletickém stadionu Pod Palackého vrchem, postoupily vždy 2 nejlepší školy z okresních kol. Celkem se kvalifikovalo 13 škol. Soutěžilo se tentokrát v těchto 6 disciplínách: běh na 60 m, skok daleký, hod kriketovým míčkem, sed-lehy za 2 minuty, shyby na šikmé lavičce za 2 minuty a běh na 1000 m (nebo dribling za 2 minuty). V našem družstvu byla jedna změna, místo Sama Sedláka závodil Michal Hnát.

Na stupně vítězů se dokázala prosadit v hodnocení jednotlivců  Marta Klobásková a Anděla Zahradníková. Marta svoji kategorii vyhrála a Anděla skončila na 3. místě.

Celá soutěž byla jako vždy perfektně zorganizovaná, patrony celé akce byly olympioničky Šárka Kašpárková, Jana Kapounková a fandit závodníkům přišla také Míša Hrubá, účastnice loňské olympiády v Riu. Zájemci se mohli s olympioničkami vyfotit, proběhla také autogramiáda. Od Šárky Kašpárkové jsme dostali velkou pochvalu,

Nuže teď se moc těšíme na republikové finále, jenž se bude konat 8. - 10. září.Zároveň je to pro nás velký závazek, musíme celé prázdniny poctivě trénovat, abychom důstojně reprezentovali nejen Brno, ale celou jižní Moravu.