březen 22 22

Pravopisná soutěž

V úterý 22. března se na naší škole konala Pravopisná soutěž pod vedení paní učitelek Červínkové a Kubánkové. Žáci druhého stupně v ní změřili své síly ve znalostech pravidel českého pravopisu.
Celkem se soutěže zúčastnilo 26 dvojic, z toho 16 v kategorii 6. a 7. ročníku a 10 dvojic soutěžilo ve vyšší kategorii 8. a 9. ročníku. Na žáky čekalo celkem 60 slovních spojení v 6 pravopisných kategoriích a 6 pravopisných špeků. Všichni žáci si vedli výborně a v závěru rozhodoval každý bod.
V kategorii 6. a 7. ročníku se na sdíleném 3. místě se 49 body umístily dvě dvojice ze 7.B Iveta Dvořáková s Lucií Čižíkovou a Ema Keprtová s Natálií Pastyříkovou. Druhé místo a 52 bodů vybojovaly rovněž dva týmy, oba tvořila děvčata ze 7.C – Anna Soušová s Nelou Horákovou a Natálie Wilksová s Natálií Senetovou. Nakonec i o 1. místo se dělí dvě dvojice, které získaly 53 bodů – Ema Jenerálová s Klárou Holíkovou ze 7.B a Ema Dolanová s Viktorií Kosíkovou ze 6.A.
I v kategorii 8. a 9. ročníku se o druhé a třetí místo dělily dva týmy. Na 3. místě se ziskem 55 bodů se umístily Izabela Rozprýmová se Simonou Lauterbachovou z 8.B a Kristýna Čelechovská s Annou Fialovou z 8.A. O 2. místo se s počtem 56 bodů podělili Matyáš Marek s Klárou Osičkovou z 8.A a Anna Pernicová s Lindou Jursovou z 8.C. Na prvním místě se umístil se ziskem 58 bodů Tomáš Jelínek z 9.A, který nakonec soutěžil sám, jelikož jeho spolužák, jenž s ním měl tvořit dvojici, onemocněl.
Všem zúčastněným žákům moc děkujeme za odvahu a čas, který nad soutěží strávili, a věříme, že se v příštím roce sejdeme opět v hojném počtu nad krásami a záludnostmi našeho krásného českého jazyka.