listopad 17 30

Přebor města Brna a krajské finále ve šplhu

Ve čtvrtek 30. listopadu 2017 se na střední škole Jílová konalo městské a zároveň krajské finále soutěže ve šplhu na tyči. V letošním školním roce z obvodního kola postoupila všechna 4 družstva, tedy mladší i starší žákyně a mladší i starší žáci.

Naši školu skvěle reprezentovali: Eliška Neužilová ze 6.C, Aneta Kačírková, Martina Vodičková, Tonda Šula a Ivan Sláma ze 7. A, David Kovář ze 7. C, Jakub Vaněk z 8. A, Markéta Klusáčková z 8. C, Jenda Ondráček, Marta Klobásková z 9. A, Adéla Neužilová z 9.B a Sebastian Raus z 9. C. Zde je několik fotografií ze soutěže.

Časy všech závodníků byly měřeny elektronicky, každý měl 2 pokusy a lepší výkon se započítával.

V přeborech města Brna naše škola nenašla přemožitele hned ve třech kategoriích, vyhráli mladší i starší dívky a mladší chlapci. Družstvo starších chlapců dělilo od 3. místa pouhých 9 setin sekundy, skončili tak na velmi nepopulárním 4. místě.

V soutěži jednotlivců se prosadil na stupně vítězů David Kovář, který vyhrál časem 2,72 s a Adéla Neužilová, která obsadila 2. místo časem 3,16 s. Její čas byl pouze o 2 setiny sekundy pomalejší než čas vítězky.

V přeborech Jihomoravského kraje jsme uhájili 1. místo v kategorii starší dívky, v obou mladších kategoriích dívek i chlapců jsme se umístili na 2. místě.

V jednotlivcích David Kovář vyhrál také přebor Jihomoravského kraje a Adéla Neužilová byla 2. stejně jako v brněnském finále.

Všem zúčastněným děkujeme za vynikající reprezentaci školy a gratulujeme k dosaženým úspěchům.