Recitační soutěž

V únoru proběhla na druhém stupni již tradiční recitační soutěž. Letos byly podmínky kvůli lyžařským kurzům a velké nemocnosti trochu ztížené a soutěž se tak konala ve více kolech, část dokonce online formou.

Porota složená z paní učitelky Zipserové, Kubánkové a Zvěřinové hodnotila především přirozenost projevu, vhodnou volbu uměleckého textu, hlasovou vybavenost recitátora, schopnost text uchopit a interpretovat ho a celkovou kulturu projevu.

Výběr nebyl jednoduchý, neboť zejména v kategorii 6. a 7. ročníků byla velká konkurence. Tímto moc děkujeme všem zúčastněným za odvahu stoupnout si před publikum a vytvořit příjemnou atmosféru všem posluchačům.

Nakonec se porota usnesla na následujícím pořadí.

Kategorie 6. a 7. ročníků

1. místo: Ema Dolanová, 7. A

2. místo: Ema Bružeňáková, 7. A a Evelyn Němcová, 6. A

3. místo: Veronika Kubánková, 6. C a Vojtěch Šoukal, 7. C

Cenu poroty za výborný přednes dále získávají: Jůlie Štolfová ze 6. A a Jůlie Špatná ze 6. A.

Kategorie 8. a 9. ročníků

1. místo: Viktorie Veselá, 8. A

2. místo: Vendula Tkáčová, 8. A

3. místo: Sára Zezulová, 8. C

Do městského kola postoupily tři žákyně: Ema Dolanová, Viktorie Veselá a Vendula Tkáčová. Všem třem děkujeme za výborné výsledky a reprezentaci školy.