září 15 10-12

Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

Ve dnech 10. – 12. 9. 2015 se konalo v Praze na Julisce republikové finále OVOV. Za naši školu se kvalifikoval Ondřej Šlapanský ze 6. B. Přestože byl limitovaný svalovým zraněním ruky, vybojoval vynikající 5. místo. Prohlédněte si několik fotografií.

Všech deset disciplín bylo rozděleno do dvou soutěžních dnů. První den závodníci absolvovali běh na 60 m, skok do dálky, hod 2 kg medicinbalem, shyby za 2 minuty a přeskoky přes švihadlo za 2 minuty, přičemž se každé půl minuty musel měnit styl skákání – vzad, vpřed snožmo, vajíčka, „koníček“. Ondra byl po prvním dnu na třetím místě, vylepšil si osobní rekordy ve skoku do dálky (410 cm), hodu medicinbalem (11.5 m) a v přeskocích přes švihadlo (290).

Poté následovala exhibice v hodinovém desetiboji dvojic známých osobností (soutěžil např. bývalý kanoista Martin Doktor, moderní pětibojař Tomáš Svoboda, herec Jakub Kohák a další). Program doplnili také mistři světa v jojování a ukázky dalších netradičních sportovních disciplín – parkúr a žonglování s míčem.

Druhý den soutěžící čekal trojskok z místa, sedy- lehy za 2 minuty, kliky za 2 minuty, hod kriketovým míčkem a běh na 1000 m. Ondra i ve druhém soutěžním dnu podával výkony na hranici svých možností, zlepšil si osobní maximum v trojskoku (625 cm), bohužel nejlépe bodovaná disciplína – kliky – se mu tolik nevydařila, přestože udělal 94 kliků, odsunulo ho to na 5. místo s velkou ztrátou na medailové pozice. Pokud bude příští rok zdravotně v pořádku, věříme, že opět bude útočit na medaili.

Sportovce přišlo během obou soutěžních dní podpořit mnoho našich olympioniků, např. Věra Čáslavská, Šárka Kašpárková, Robert Změlík, Roman Šebrle a další, což byl pro děti velký zážitek. Olympionici se s nimi ochotně fotili, podepisovali se, povzbuzovali a nejlepším předávali medaile.