září 16 9-10

Republikové kolo OVOV v Brně

V pátek 9. a v sobotu 10. září 2016 se v Brně na stadionu VUT Pod Palackého vrchem uskutečnilo republikové kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Naši školu zde reprezentovali dva žáci, Ondřej Šlapanský ze 7. B a Sebastian Raus z 8. C.

Každý den bylo nutné splnit pět disciplín, v pátek běh na 60 m, skok do dálky, hod medicinbalem, shyby na šikmé lavičce za 2 minuty a přeskoky přes švihadlo za 2 minuty, v sobotu na všechny čekaly kliky a sed-lehy za 2 minuty, trojskok z místa, hod kriketovým míčkem a běh na 1000 m.

Přes velké horko, které nás provázelo, oba kluci podávali výkony na hranici svých možností a mezi silnou konkurencí se dokázali prosadit. Ondra Šlapanský v kategorii ročník 2004 skončil na 9. místě a Sebastian Raus v kategorii ročník 2003 obsadil 13. místo ze 70 nejlepších žáků v republice.

V pátek po skončení závodu dětí změřili v exhibičním závodě svoje síly v soutěžních disciplínách také olympionici z Ria, např. vodní slalomářka Kateřina Kudějová, moderní pětibojaři Natálie Dianová a Jan Kuf, atleti Denisa Rosolová, Lukáš Melich a Michaela Hrubá a další osobnosti,např. bývalý fotbalista Petr Švancara. Oba dny také probíhaly autogramiády s bývalými i současnými olympioniky, kterých se na stadioně vystřídalo přes 60.

Atmosféra na stadionu byla jako vždy vynikající a doufáme, že příští rok se na republikové finále probojuje celé družstvo.