září 16 30

Science on Stage – republikové kolo v Liberci

V pátek 30. 9. 2016 v rámci Noci vědců proběhlo v Liberci republikové kolo Science on Stage. V kategorii pódiová vystoupení se zúčastnili i žáci naší školy     s fyzikálním představením Čaroděj se země AKIZYF. A že se jim vystoupení podařilo, svědčí i udělení mimořádné ceny hlavní poroty. Před nimi se umístila jen vystoupení profesionálů ze science center VIDA a iQLANDIA.

více fotografií zde

Také můžete zhlédnout video z Noci vědců a finále Science on Stage .

Odměnou pro naše účastníky byl i doprovodný program – návštěva Ještědu, liberecké ZOO a tvořivá dílna v největší prodejně bižuterie v Jablonci. V pátek si žáci také prohlédli science centrum iQLANDIA, kde probíhalo republikové kolo. Hned na začátku návštěvy jsme zvedli auto pomocí páky, projeli se obrovskou skluzavkou nebo jsme navštívili vodní svět se spoustou zajímavých pokusů. Pak jsme postupně prošli všechny expozice a byli jsme nadšeni. Nejvíce se líbila vodní fontána, ukázky blesků na Teslově generátoru nebo zajímavosti v geojeskyni.

Velké poděkování patří UMČ Líšeň, zvláště panu starostovi Mgr. Břetislavu Štefanovi. Přidělením mimořádné finanční dotace nám umožnili zúčastnit se Science on Stage.