listopad 19 22-25

Školní kolo olympiády z českého jazyka

Ve dnech 22. a 25. listopadu proběhlo na naší škole školní kolo olympiády z českého jazyka. Olympiáda se skládala ze dvou částí, z části jazykové a slohové. Soutěž byla určena pro žáky osmých a devátých ročníků a celkem se jí zúčastnilo 20 žáků. Po jazykové části byly rozdíly mezi jednotlivými účastníky pouze nepatrné. Musela tedy rozhodnout slohová část, v níž byli všichni velmi originální a nápadití.
Vyhodnotit nejlepšího češtináře nebylo vůbec jednoduché, jelikož do poslední chvíle nebylo jasné pořadí. Nakonec po dlouhé úvaze a pročtení všech slohových prací na téma „Tomu říkám překvapení“ došly paní učitelky ke konečnému pořadí. O třetí místo se podělila Natálie Nováková z 8.D a Vojtěch Loukota z 8.C, kteří získali celkem 35 bodů. Druhé místo obsadila Ema Dvořáková z 9.B se ziskem 40 bodů.  A konečně na prvním místě se umístil Matyáš Kirchner z 9.A, jenž ztratil z celkového počtu 50 bodů pouze 4, jeho skóre je tedy 46 bodů a postupuje do městského kola.
Všem zúčastněným velmi děkujeme, že našli odvahu, čas a hlavně chuť přijít poměřit síly v mateřském jazyce.