únor 17 22

Školní kolo Pythagoriády

Ve středu 22.2.2017 jsme pořádali školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda.

Jak to dopadlo?
Úspěšných řešitelů máme celkem pět, z toho čtyři v 6.ročníku a jednoho v 8.ročníku, žáci sedmých tříd se snažili, ale na další postup to bohužel nestačilo. V 6.ročníku 1. místo vybojoval Jakub Drga (6.C) s krásnými 14 body, druhé místo s 11 body patří Emě Dvořákové (6.B) a o třetí místo se se shodnými 10 body dělí Karolína Berlinská (6.A) a Ondřej Konečný (6.D). V 8.ročníku nejvíc bodů (10) získal Vojtěch Válek (8.B). Kompletní výsledkovou listinu najdete na nástěnce u kabinetu matematiky.

Jak to probíhalo?
Všichni žáci řešili 15 náročných matematických úloh v časovém limitu 60 minut. Zadání se samozřejmě v obtížnosti lišilo podle ročníků, ale u řešení se „zapotili“ téměř všichni. Každá úloha byla hodnocena 1 bodem, maximální zisk byl tedy 15 bodů. Za úspěšného řešitele byl pak považován ten, který dosáhl alespoň deseti bodů.

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a držíme palce v městském kole, které se bude konat 17.5.2017.