leden 20 28

Školní kolo recitační soutěže

V úterý 28. ledna proběhlo na naší škole školní kolo recitační soutěže. Soutěže se zúčastnilo celkem 22 recitátorů z druhého stupně. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích 6. + 7. ročník a 8. + 9. ročník.
Porota, složená z paní učitelek Mrázkové a Kašparové, neměla tentokrát vůbec lehkou roli. Žáci se přednesu chopili s obrovskou vervou a předvedli skvělé výkony. Během přehlídky básní zazněly hlavně verše českých autorů, ovšem objevila se i klasická báseň od Edgara Allana Poea Havran, nebo od velikána francouzské poezie Charlese Baudelairea . V letošním ročníku žáci častěji volili básně spíše melancholicky laděné.
Po dlouhé diskusi nad výkony jednotlivých recitátorů paní učitelky rozhodly o umístění takto: v kategorii 6. a 7. ročníků se na 3. místě umístila Lucie Drobílková ze 6.C, která zvolila pro přednes báseň Popelka od Miloše Kratochvíla. Druhé místo vybojoval Jakub Lang ze 7.C s básní od Jarka Nohavici  Když byl Pepa ještě mladý. Vítězkou mladší kategorie a postup do městského kola si zasloužila Karolína Šoukalová ze 7.A, která recitovala báseň Jiřího Dědečka Ondatra. V kategorii 8. a 9. tříd se porota rozhodla udělit třetí místo za přednes básně Kouzelná lucerna od Jaroslava Seiferta Natálii Novákové z 8.D. Na druhém místě se s pochmurným textem Samota od  Jiřího Wolkera umístila Veronika Benešová z 8.A. Za nádherně procítěnou interpretaci básně Růže se vítězkou stává Valerie Mannová z 8.B, a postupuje tak do městského kola.
Všem recitátorům velmi děkujeme za hojnou účast a skvělé výkony.