Soutěž o „Nejhezčí vánoční perníček“

Také v období adventu provázel naší školu čilý ruch. Tvořily se adventní kalendáře, věnce, vánoční ozdoby, přáníčka, zdobily se stromečky.

Žáci 5.A třídy se rozhodli uspořádat soutěž pro žáky 3.- 5.tříd v pečení perníčků. S vlastnoručně vyrobenými plakátky obešli třídy a seznámili spolužáky s pravidly soutěže. Ohlas byl nečekaný. Sháněly se zaručeně nejlepší recepty a nejzajímavější nápady. V školní kuchyňce se peklo a zdobilo jedna radost. To vám byla vůně! A ty perníčky! Porota, která pozůstávala ze žáků a dětmi vybraných učitelů, měla co dělat, aby vybrala ten nejhezčí perníček.

Po dlouhém a namáhavém zvážení porota rozhodla takto:
 1.kategorie : Jednotlivci
1.      místo: Veronika Baráková, Sára Plchová (5.B)
2.      místo: Bára Janová (4.B)
3.      místo: Sabina Nováková (5.B)
2. kategorie: Třída
1.      místo: 3.A
2.      místo: 5.A skupinka Galaxiens
3.      místo: 3.B
3.kategorie: Perníková chaloupka
1.      místo: 3.C
2.      místo: Adéla Krejčí (4.A)
Vítězům ještě jednou srdečně blahopřejeme a už teď se těšíme na zajímavé nápady při pečení perníčků v příštím školním roce.
                                                                                         Mgr. Valéria Žižáková tř.uč. 5.A