Soutěž v německém jazyce

Na naší škole proběhla soutěž žáků 8. ročníků s 2. cizím jazykem němčinou na téma „Moje rodina“. Co bylo úkolem? Žáci měli za úkol pomocí přibližně 25 vět poinformovat o jednotlivých členech rodiny, sdělit, jak se jmenují, kolik je jim let, kde bydlí, co mají rádi nebo co je naopak nebaví. Ale to ení všechno. Všechny tyto informace bylo potřeba umělecky ztvárnit, pojmout vše netradičně a umělecky neotřele, dodat vlastní nápad a zaujmout. Komise potom hodnotila nejen gramatickou správnost jazykových konstrukcí, ale i nápaditost, kreativitu účastníků soutěže při netradičním, nápaditém zpracování tématu.

A jaké jsou výsledky?

Komise si prohlédla asi třicet prací a rozhodla, že první tři místa obsadili tito žáci a žákyně:
  • 3. místo patří Sebastianu Rausovi ze třídy 8.C.
  • 2. místo obsadila Adéla Neužilová ze třídy 8.B.
  • jako nejzdařilejší ocenily paní učitelky práci Kristýny Olivové také ze třídy 8. C, která se umístila na 1. místě.
Všem děkujeme za účast a autorům vítězných prací blahopřejeme.