Úspěch na republikovém finále OVOV

Dva žáci naší školy Sára Fojtíková a Ondra Šlapanský z 5.B se v minulém školním roce zapojili do plnění odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Ve velké konkurenci těch nejlepších z celé republiky naši žáci výborně obstáli, Sára se výkonem 4 999 bodů umístila na 18. místě a Ondra vybojoval výkonem 6 894 bodů úžasné 2. místo, když po 1. dnu dokonce vedl.

Oba si z Prahy odváželi spoustu zážitků, měli možnost setkat se s mnoha našimi bývalými i současnými vynikajícími sportovci, např. Danou Zátopkovou, Imrichem Bugárem, Jarmilou Kratochvílovou, Robertem Změlíkem, Romanem Šebrlem, Šárkou Kašpárkovou, Ivanou Večeřovou, Anežkou Drahotovou a řadou dalších. Prohlédněte si naše fotografie.

Tuto soutěž založili bývalí olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle. Závodí se v deseti disciplínách: běh na 60 m, běh na 1000 m nebo plavání za 2 minuty, skok daleký s rozběhem, trojskok z místa, hod kriketovým míčkem, hod medicinbalem přes hlavu, kliky, shyby, sedy-lehy a přeskoky přes švihadlo 4 různými způsoby za 2 minuty.

Sára s Ondrou se nejdříve zúčastnili okresního kola, kde Sára skončila 2. a Ondra ve své kategorii vyhrál, poté se kvalifikovali do krajského kola, které se konalo v červnu v Břeclavi.

Tam také výborně uspěli, Ondra opět vyhrál a Sára skončila na třetím místě. Oba se probojovali až do republikového finále, které se konalo 4. - 6. září v Praze na stadionu Juliska. Disciplíny byly rozděleny do dvou soutěžních dnů, stejně jako v klasickém desetiboji.

V pátek bylo republikové finále slavnostně zahájeno vytvořením živých olympijských kruhů ze všech účastníků finále, dále následovaly krátké proslovy osob, které měli na starost zdárný průběh celé akce. Nakonec všechny sportovce pozdravila naše nejúspěšnější olympionička Věra Čáslavská a mohlo se začít soutěžit.

V letošním školním roce se do plnění OVOV zapojí všichni žáci naší školy a třeba příští rok se republikového finále zúčastní více našich žáků - budeme se těšit.