Úspěch žáků 8.C v soutěži EXPEDICE MORAVA

Dne  30. března 2010 se konala v Brně  znalostní soutěž s názvem EXPEDICE MORAVA.

Tato nová soutěž, která je protiváhou přírodovědné soutěže ŽiRaFa, předpokládá obecné znalosti z historie, geografie, kultury, cestovního ruchu i architektury jihomoravského regionu. Soutěžit mohla pětičlenná družstva složená vždy ze žáků jedné třídy.

Bojovalo se  nejen o hodnotné knižní publikace, ale především o jednodenní poznávací zájezdpro celou třídu.
Naši školu reprezentoval tým 8.C ve složení:  Jiří Maixner, Jan Spurný,  Martin Sýkora, Filip Urban  a Vladimír Vala.
Nutno dodat, že zájem o účast měli i další žáci třídy.Škoda, že nemohl vzniknout druhý tým 8.C., ale pravidla soutěže byla pevně stanovena. Soutěž probíhala v prostorách Staré radnice podle předem daného časového harmonogramu – každý tým se musel dostavit na jedno z pěti stanovišť v přesně určeném čase. Nezáleželo jen na správnosti odpovědí. Rozhodovala i rychlost s jakou se soutěžící vypořádali vždy s deseti otázkami z každé soutěžní oblasti.
Celkem se na start dostavilo 22 družstev, z nichž polovinu tvořily týmy z víceletých gymnázií.Nejlépe uspělo v soutěži Gymnázium Řečkovice, neboť získalo nejen celkové prvenství (tercie A),ale i třetí příčku (tercie B). Druhé místo patřilo Gymnáziu Matyáše Lecha (sekunda B). V této silné konkurenci se podařilo našim žákům vybojovat výborné čtvrté místo se stejným počtem bodů jako ZŠ Krásného.
Všichni soutěžící zaslouží ocenění nejen za své dobré znalosti, pečlivou přípravu a sportovního ducha, ale také za skvělou reprezentaci naší základní školy. Gratulujeme!