listopad 15 28

Úspěchy našich žáků v mimoškolních aktivitách - moderní gymnastika

Michaela Blatecká (III.C), Berenika Kouřilová (IV.C) a Denisa Václavíková (V.C) jsou členky prestižního oddílu moderní gymnastiky Tart Moravská Slávia Brno, který vychovává reprezentantky naší republiky v moderní gymnastice.

V sobotu 28.11.2015 se dívky zúčastnily Mistrovství České republiky v moderní gymnastice v Hradci Králové. Jako zástupci Jihomoravského kraje se sem nominovaly na základě předchozích úspěchů. Získaly první místo a tím se staly Mistryně České republiky ve společných skladbách za rok 2015.

další fotografie

Uplynulý rok byl pro ně velmi úspěšný. Na předchozích závodech získaly se svojí skladbou pětkrát zlatou a dvakrát stříbrnou medaili. Také jarní sezóna byla vydařená, kde se na závodech Mistrovství České republiky jednotlivců umístila Denisa Václavíková celkově na druhém místě a Berenika Kouřilová na třetím místě v sestavě bez náčiní.

Příprava na závody je velmi náročná, závodnice trénují průměrně třicet hodin týdně.

Přejeme jim mnoho dalších výborných ocenění.