květen 11 4

Zvítězili jsme v okresním finále ve volejbale (4.5.2011)

Dne 4.5. jsme se zúčastnili okresního finále ve volejbale pořádaného AŠSK. O vítězství a postup do krajského finále se zasloužily: Gabriela Trávníčková, Petra Sklenářová, Katka Králová, Eva Skopalová, Lenka Somorová, Tereza Zavadilová a Blanka Rubanová.

První zápas byl rozpačitý, zase jsme si na sebe zvykali a sžívali se. Přesto jsme hladce zvítězili 2 : 0.  Po prvním setu nám zdravotně odpadla Blanka, takže nás zůstalo jen 6. Lenka a Dorka, které byly rovněž nominovány, se totiž na sraz bez omluvy nedostavily!

No, nebude to jednoduché. ZŠ Vejrostova A i ZŠ Milénova nejsou lehcí soupeři. Nejdříve se potkáváme s výborně hrajícím družstvem mladých hráček ze ZŠ Milénova. Je to boj o každý míč, zápas je plný zvratů, ale nakonec v třetím setu vítězíme. ZŠ Vejrostova A se ZŠ Milénova prohrála také až ve třetím setu. I tak se jeví jednodušším soupeřem než ZŠ Milénova. Ale ouha! Začali zostra a najednou prohráváme 19:11. To nevypadá dobře. Nakonec však nacházíme síly a stahujeme na vyrovnanou koncovku, kterou po dlouhých tahanicích prohráváme 30:28. Druhý set je již spíše  v naší režii a ve třetím setu  jasně vítězíme 15: 3.Vítězství je naše!

Vítězkám gratulujeme k vynikajícímu výsledku a velmi pěkné hře. Zvláštní pochvala Gabče za neohroženost při smečování, Petře za boj o každý míč a velmi pěkné smeče z kůlu, Kačce Králové za výborně umísťované smeče a bojovnost v poli, Evě za výborná podání a neustálé hecování družstva, Terce za podání (obzvlášť v posledním setu), Lence za to, jak rychle se zorientovala v rozehrané šestce hrající na postech a Blance za to, že vydržela dělat náhradníka, i když ji nebylo vůbec dobře a mohla se nechat odvézt domů.      Pavla Kočvarová