Úplata za zájmové vzdělávání ve školní druřině

• zájmové vzdělávání je poskytováno za úplatu.
  • od 1.1. 2024 stanoví výši úplaty za zájmové vzdělávání v ŠD zřizovatel školy (Městská část Brno  - Líšeň).
  • výše úplaty ve školním roce 2024/2025 činí 300 Kč za měsíc a je hrazena jedenkrát za rok částkou 3 000 Kč bankovním převodem nebo složenkou na účet školy; složenku vydáváme na vyžádání rodičů.
  • číslo účtu, na kterém lze platbu provést:       19-5115360287/0100
  • splatnost úplaty pro děti, které již navštěvují školní družinu, je 31. května před začátkem nového školního roku. Variabilní symbol, který má každé dítě přidělený školou a pod kterým je nutno platbu provést, je uveden v Edupage v kolonce – platby.
  • splatnost úplaty pro budoucí prvňáčky je 15.6. před začátkem nového školního roku. Variabilní symbol pro úhradu úplaty dostanou rodiče budoucích prvňáčků na 1. schůzce v květnu.
  • v případě, že nezaplatíte úplatu za školní družinu do stanovené splatnosti, může nastat situace, že Vaše dítě nebude přijato do školní družiny.

Prominutí úplaty za zájmové vzdělávání ve školní družině:

Výši úplaty může ředitel snížit nebo od úplaty osvobodit na základě písemné žádosti o prominutí úplaty za zájmové vzdělávání ve školní družině a to v případě, jestliže:

a) účastník nebo jeho zákonný zástupce je příjemcem opakujících se dávek pomoci v hmotné nouzi podle zákona o pomoci v hmotné nouzi,

b) účastníkovi nebo jeho zákonnému zástupci náleží zvýšení příspěvku na péči podle zákona o sociálních službách, nebo

c) účastník svěřený do pěstounské péče má nárok na příspěvek na úhradu potřeb dítěte podle zákona o státní sociální podpoře a tuto skutečnost prokáže řediteli

d) zákonný zástupce má nárok na přídavek na dítě podle zákona o státní sociální podpoře.

Pravidla poskytování úplaty za zájmové vzdělávání ve školní družině:

• úplata se hradí za každý započatý měsíc docházky do ŠD
  • úplata se snižuje v poměrné výši pouze v případě přihlášení dítěte do ŠD v průběhu školního roku
  • pokud dítě navštěvuje školní družinu jen omezeně, toto na výši úplaty nic nemění
  • v případě neuhrazení úplaty může ředitel rozhodnout o případném vyloučení žáka ze ŠD
  • v případě přerušení docházky do ŠD nebo odhlášení účastníka ze ŠD se úplata nevrací
  • úplata se vrací v poměrné výši pouze v případě přechodu na jinou školu nebo v případě stěhování
  • pokud je v kalendářním měsíci omezen nebo přerušen provoz ŠD po dobu delší než 5 dnů, úplata se účastníkovi poměrně sníží. Ředitel informuje vhodným způsobem zákonné zástupce o výši úplaty