Výjezd do Polska

V této době probíhají poslední přípravy na výjezd do polského Knurówa, který se uskuteční v rámci projektu Comenius - Partnerství škol ve dnech 21. - 26. 10. 2013.

Bude to naše v pořadí třetí setkání žáků a učitelů partnerských škol, po setkání v Burse (Turecko, listopad 2012) a v Brně (květen 2013). Komunikace probíhá nejvíce na Facebooku, kde děvčata a chlapci řeší, kdo z které školy pojede, kdo bude u koho bydlet a jaký bude program celého setkání. Děvčata a chlapci byli vybíráni podle toho, jak aktivně se zapojují do plnění jednotlivých úkolů projektu, další, ale ne jediné hledisko, je, zda v době výjezdu v Brně pomohli s ubytováním žáků z partnerských škol. Protože jsou před námi ještě dva výjezdy do Bulharska a do Itálie, zapojit se může kdokoliv....

Naši školu bude reprezentovat sedm děvčat ze čtyř tříd:

Martina Bílá (VI. B), Klára Podrabská (VI. C), Ivana Poláková a Lucie Vinkláriková (obě ze VII. C) a Tereza Minaříková, Michaela Koubková a Sára Plchová (všechny z VIII. A). Pedagogický dozor tvoří koordinátorka projektu a vyučující AJ Mgr. Alena Mahrová a vyučující ČJ a HV PaedDr. Hana Katolická. Do Polska se s námi podívá i naše turecká asistentka slečna Kübra Kirac.

Velmi se těšíme na setkání s našimi přáteli a kolegy, ale také na program připravený polskou školou, asi nejvíc na návštěvu města Krakow. Doufáme, že budeme mít také přiměřeně hezké počasí a nebude pršet.

Další informace budeme přinášet ve Zpravodaji z Polska, kde si můžete další den přečíst, jak společné setkání probíhá.

Tento projekt se uskutečňuje v rámci projektu mezinárodní spolupráce škol Comenius a je finančně podporován Evropskou unií v Programu celoživotního vzdělávání.