Zpravodaj z Itálie

Pátek 30. května 2014

Dlouho očekávaný výjezd do Itálie je tady. Jedeme ve složení Denisa Rakovičová, Dominika Procházková (obě VII.C) a Adéla Chico (VII.B). Pedagogický doprovod jim dělají p. učitelky Marie Skopalíková, Zuzana Jordová a Alena Mahrová. Výjezd se koná v rámci projektu Comenius, je to náš poslední výjezd tohoto projektu. Cílem je Parabita, malé město na jihu Itálie (hodinu od Brindisi, 15 minut od Gallipoli).

Od začátku nás sice provází problémy, ale statečně to zvládáme. Včera jsme se dozvěděly, že kvůli stávce na letišti v Milánu nám ruší let a náhradní cesta nebude zrovna jednoduchá.

Vyjeli jsme dnes v 2:45 z Brna společností Student Agency, v 5:00 jsme dorazily do Vídně a od té chvíle čekáme na letadlo. Letí nám to v 18:50 hodin (děkujeme do Milána). Zatím se dobře bavíme, děvčata si čtou nebo kreslí, podle tabule s přílety letadel si děvčata procvičují znalosti zeměpisu (v jaké zemi město je a jaké je hlavní město té země). Takže to zatím zvládáme a další zprávy přidáme, až se bude zase něco dít :-)

Je 14:00. Sedíme na letišti na celkem pohodlné kožené sedačce. Energie a humor  už nás přešly, děvčata usnula a i nám padá hlava. Už čekáme devět hodin, krátí se to!!! :-) Máme ale příjemnou zprávu - volali nám ze Student Agency z Brna, že jim dopravce nabídl šest uvolněných míst v letadle z Říma do Brindisi, kam jsme měly původně letět. Máme obrovskou radost, znamená to, že bychom byly v Brindisi ve 22:40 a do půlnoci bychom mohly už být ubytované v Parabitě! Cesta se nám tím zkrátí přibližně o deset hodin!

Přiletěly jsme do Říma a k naší radosti jsme se zde potkaly s týmem z Polska a Bulharska. Letěli jsme společně do Brindisi, kde nás vyzvedla italská koordinátorka Titti a autobusem jsme přijeli do Brindisi. Hostitelské rodiny si vyzvedly děti a my jsme také ubytovali. Náročný den skončil :-)

Sobota 31. května 2014

Dnes jsme návštivili hostitelskou školu. Slavnostní zahájení bylo skvělé, byly jsme nadšené z tanečních a pěveckých vystoupeních místních studentů. Bylo to prostě úžasné!!

Pak následovala prohlídka historického centra Parabity. Je to nádherné typicky italské městečko s uzounkými (na naše poměry) uličkami a a typickými domy. Podělíme se o fotky!!

Čtvrtek 5. června 2014

Podle bohatosti našich zpráv ze zahraničí jste určitě všichni poznali, že jsme měli po celou dobu pobytu problém s připojením na internet.

Nyní už se vracíme, čekáme na autobus na letišti ve Vídni, jsme všichni v pořádku a ač se nám v Itálii líbilo, těšíme se domů!

Všechny zveme na připravovanou přednášku o našem pobytu, o datu budete informováni :-)