Výjezd do Turecka

Zpráva ze dne 7. 11. 2012:

Na základě dotazů rodičů jsme zjistili, že v Turecku mají v elektrické síti 220V tak jako my a mají i běžné elektrické zásuvky, takže neočekáváme žádný problém s nabíjením mobilů nebo empétrojek :-)

Zpráva ze dne 6. 11. 2012:

Sledujeme počasí v Burse, doufáme, že budeme mít hezky :-) (link vyhledala K. Pánková z 9.B)

Zpráva ze dne 5. 11. 2012:

Naše přípravy na výjezd do Turecka finišují a také máme nejnovější informace z naší turecké partnerské školy. Podle jednoho z posledních emailů budou naše děvčata ubytována v rodinách, které se na ně velmi těší a jedna z nich se dokonce pustila ještě do rekonstrukce koupelny, jen aby se naší žačce u nich líbilo. Podle zpráv z Polska i polská děvčata budou ubytovány v hostitelských rodinách, zatím víme jen, že studenti z Itálie budou bydlet v hotelu, v němž budou ubytováni učitelé (i my).

Náš odjezd je naplánován na pondělí 12. 11. v 9:30 od hotelu Grand. Autobusem Student Agency pojedeme na letiště do Vídně, odkud letíme se společností Austrian Airlines do Istanbulu. Zde bychom se měli potkat s výpravou z Polska, přiletí asi dvě hodiny před námi. Z Istanbulu pojedeme autobusem do Bursy, kde nás na terminálu budou čekat zástupci učitelů a dětí z turecké školy. Dále bude setkání pokračovat podle plánu uvedeném níže na této stránce.

V sobotu 17. 11. pojedeme z Bursy autobusem zpět do Istanbulu, odkud poletíme v 16:35 do Vídně. Tam nás bude čekat se svým autem tatínek Nely Zycháčkové, který nám nabídl, že pro nás do Vídně přijede a odveze nás do Brna, abychom nemuseli jet autobusem, což by znamenalo přijet do Brna v neděli v 0:30 v noci.

Náš projekt běží necelé dva měsíce, ale už se dostal i do povědomí rodičů, které náš projekt také zajímá a nabízejí nám spolupráci, jako např. odvozem z Vídně nebo i do budoucna s ubytováním žáků z partnerských škol ve svých rodinách v době, kdy se s našimi partnerskými školami potkáme u nás v Brně. Pro naše děvčata bude neocenitelnou zkušeností žít týden v cizí rodině v cizí zemi, navíc s odlišnou kulturou, a jsme velmi rádi, že naši rodiče jsou ochotni totéž nabídnout dětem ze zahraničí.

V tento okamžik patří naše srdečné poděkování panu Zycháčkovi za odvoz z Vídně. Děkujeme!!

Zpráva ze dne 17. 10. 2012:

První oficiální setkání učitelů a žáků všech pěti partnerských škol se uskuteční ve dnech 12. - 17. listopadu 2012. Naši školu bude zastupovat výprava ve složení Alena Mahrová (uč. AJ) a Iva Všetičková (uč. AJ), z řad dětí byly vybrány Karolína Fadrná, Nela Zycháčková (obě z 7.A) a Kristýna Pánková (9.B). Hlavním bodem setkání bude schůzka koordinátorů z partnerských škol, úprava harmonogramu aktivit a výstupů projektu (z původních osmi přihlášených škol byl projekt schválen jen pěti školám, proto je úprava velmi nutná) a stanovení plánu další spolupráce. Děti se ale určitě nudit nebudou, protože pro ně se připravuje zajímavý program.

Program aktivit v Turecku:

pondělí 12. 11. -  příjezd do Bursy, ubytování

úterý 13. 11.
9,30                  setkání v hotelu
10,30                oficiální zahájení v aule školy
10,30 - 12,30    prezentací hostů o jejich škole, městě...
12,30 – 13,30   oběd
13,30 – 15,00   vystoupení tanečního souboru turecké školy
15,00 – 17,00   setkání s místními významnými osobnostmi
17,00 – 18,00   večeře v  HÜNKAR KÖŞKÜ

středa 14.11. – celodenní výlet v Burse – návštěva Ulu Mosque, Grand Bazaar, Tophane, Irgandi Bridge, Green Mosque, Koza han

čtvrtek 15.11.